Read Comments

Geriausios Jordan serijos istorijoje

Air Jordas tai sportinės avalynės linija pažymėta Michael Jordano pavarde. Už serijos atsiradimą atsako Nike įmonė, kuri norėjo praplėsti savo veiklą ir padaryti įtaką krepšinio bateliams rinkoje. Pirmas modelis iš Jordano Brando pateko į parduotuvių lentynas 1985 metais. Nors žinomas krepšininkas jau nebepasirodo aikštelėje kaip žaidėjas, prekinis ženklas iki šiol išleidžia naujus projektus ir derinius pagal klasikinius modelius. Apžvelkime batus, kuriuos dauguma fanų laiko svarbiausiais istorijoje.

Air Jordan 1

Nedaug Michael Jordan gerbėjų žino apie tai, jog iš pradžių krepšininkas abejojo dėl bendradarbiavimo su Oregano koncernu. Jordanas labiau norėjo pasirašyti sutarti su kitu gamintojų, tačiau visi žymūs tuomet prekiniai ženklai jau turėjo savo žvaigždės. Michael’as buvo dar tik pradedančiuoju krepšinio talentu, todėl jokia įmonė negalėjo suteikti tinkamos jam sumos. Susitarti pavyko su Nike, kurie pasiūlė sportininkui sukurti krepšinio avalynės linija pavadinta jo pavarde. Pasirašius sutarti, 1985 metais rinkoje atsirado Air Jordan 1 modelis, kuris yra laikomas svarbiausiu projektu Jordan Brand istorijoje ir labai dažnai grįžtą į parduotuves naujose leidiniuose.

nike-air-jordan2

Air Jordan 2

Nors šis modelis palyginus su kitais Air Jordan modeliais lieka neįvertintas, verta skirti ir jam šiek tiek dėmesio. Air Jordan 2 atsirado Italijoje, o ši šalis garsėjo savo išskirtiniais avalynės projektais. Modelis buvo svarbiu atradimu prekinio ženklo istorijoje, kadangi būtent juos dėvint Michaelui Jordanui gerai sekėsi žaisti 1986-87 metų sezonuose.

Air Jordan 6

Modelis, kuris yra vienas iš įdomiausių iš visų siūlomu Jordan Brand batų. Specifinis dizainas, neįprastas medžiagų sujungimas – tai elementai, kurių dėka išleisti 1991 metais batai pelnė didžiulį populiarumą tarp prekinio ženklo mėgėjų.

Air Jordan 12

Batai atsirado rinkoje 1996-97 metų laikotarpyje, o Michael Jordan, žaidžiantis tuo metu Chicago Bulls komandoje turėjo didelį pasisekimą. Legendinis krepšininkas tuomet pelnė devintą vietą tarp geriausių lygos metikų, o taip pat naudingiausio NBA finalo žaidėjo titulą bei 11 kartų dalyvavo ,,Visų žvaigždžių rungtynėse“. Už ,,dvyliktą“ projektą atsakingas buvo Tinkeris Hatfieldas, kurį gamybos procese įkvėpė japonų karinė vėliava – Nisshoki. Mažiau žinomu įkvėpimu buvo XIX amžiaus moteriška avalynė. Hatfieldas savo darbe panaudojo nepoliruotą odą. Apatinės plokštės imitavo driežo odą, o pagrindinė batviršio dalis primindavo kylančią saulę, kuri yra pagrindiniu anksčiau paminėtos vėliavos motyvu.

Air Jordan 11

Žinomi kiekvienam prekinio ženklo mylėtojui ,,vienuoliktukai“, patiko Michael’ui Jordan’ui taip smarkiai, kad pirmą kartą pasirodė su jais aikštėje kuomet projektas dar buvo testavimo fazėje. Batai pasirodė 1995 metais, o už projektą žinoma atsakingas buvo Tinkeris Hatfieldas, įkvėptas sportinės mašinos siluetu. AJ11 batuose panaudoti išskirtinių audinių junginiai, tokie kaip: lakuota oda, balistinis nailonas ir anglies pluoštas.

Tags:
Categories avalynė, Nike

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Read previous post:
Žvaigždžių batai, arba muzikantai mados pasaulyje

Mados pasaulis labai noriai įsileidžia visus kūrybingus žmones. Todėl nieko keisto, kad tarp sportinės (ir ne tik) mados projektantų atsiranda...

Close