Read Comments

Žieminiai batai iš nubuko

Žiemai prasidedant visada kyla dilema – kaip išsirinkti batus, kurie tiktų visomis oro sąlygomis. Pasirinkimas nėra lengvas ne tik todėl, kad prekyboje pasirodo vis daugiau pasiūlymų, bet ir dėl to, kad žiemą orai tampa vis labiau nenuspėjami. Oda, tekstilinė medžiaga, zomša… kuri medžiaga atlaikys pūgas, šlapdribą ir druska apibarstytus šaligatvius? Ar batai pagaminti iš nubuko tinka lietuviškai žiemai?

Techniniai duomenys

Pirmiausia verta paminėti kelis faktus. Nubukas tai chrominė oda dirbama iš veršelių ir kiaulių odų. Jos paviršius iš gerosios pusės yra truputį pašiauštas. Nors skamba šiurpokai, šio tipo oda yra viena ilgaamžiškiausių būtent jos paruošimo būdo dėka. Apie nubuko patvarumą byloja ir tai, kad iš jo gaminamas šokių batelių padas. Nubukas naudojamas taip pat ir aprangos bei aksesuarų gamyboje. Avalynė, rankinės ir apranga iš nubuko gali būti lygiu paviršiu arba su išspaustu raštu. Tačiau jiems visada yra būdingas kietumas ir ilgaamžiškumas. Ar tai reiškia, kad tokia avalynė apsaugos nuo šalčio ir užtikrins atsparumą vandeniui?

Kodėl verta?

Avalynė pagaminta iš šio tipo odos tarnaus mums keletą sezonu. Tai nepaprastai patvari ir vandeniui nepralaidi avalynė, kuri apsaugos pėdas nuo drėgmės – tai svariausias argumentas, kodėl verta įsigyti tokius batus žiemai. Be to atitinkamai prižiūrėti atrodo tikrai puikiai. Vienas geriausių avalynės iš nubuko gamintojų yra Timberland. Šio prekinio ženklo batai tapo klasika. Rinkis vieną iš šio gamintojo modelių, jeigu nori paįvairinti žieminius įvaizdžius. Avalynė iš nubuko užtikrina ne tik gerą sukibimą, bet ir apsaugo pėdas nuo sužalojimų, todėl nubukas yra dažnai naudojamas alpinistams skirtų batų gamyboje. Matome, kad nubukas puikiai tiks žiemai ne tik miesto sąlygose.

timberland premium 6

Didžiausias nubuko trūkumas

Jeigu ketini įsigyti avalynę iš nubuko, vertėtų naršyklėje įrašyti žodį „nubukas”. Paieškos rezultatai gali nustebinti, bet gausime daug informacijos apie šio tipo odą. Pagrindinė problema, su kuria susidursime tai nubuko priežiūra. Deja, oda, kurios paviršius primena persiko žievelę yra maloni prisilietimui, tačiau nėra atspari purvui. Nors batai atlaikys sniegą ir druską, o pėdos liks sausos, purvo dėmės ant batų gali nemaloniai nustebinti. Todėl batai pagaminti iš nubuko reikalauja ypatingos priežiūros, o svarbiausia impregnacijos! Tam, kad nuvalyti purvą nuo tokių batų neužtenka drėgno skudurėlio. Labiau įsisenėjusioms dėmėms pašalinti reikėtų panaudoti šepetėlį su muilu o po to papurkšti impregnantu. Be to reikėtų apsilankyti pas specialistą, kuris apdorotų avalynę jos nepažeisdamas.

Apibendrinant galima pasakyti, kad nubukas turi savo privalumų ir trūkumų. Tačiau atitinkamai prižiūrėta, reguliariai valoma ir impregnuojama avalynė iš nubuko gali tarnauti kelis sezonus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Read previous post:
emu batai
Kodėl Emu batai?

Jie atsirado asocijuojamoje su saule ir banglenčių sportu Australijoje, bet greitu metu tapo populiarūs visame pasaulyje. Šiuo metu tai vieni...

Close